ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9671251
*
nr 967 1251
Spegel
höjd: 98 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2015
kl 18:15:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 21:11:03
1
100 kr
13/6 20:57:27
2
150 kr
14/6 16:27:56
1
200 kr
14/6 16:36:15
2
300 kr
14/6 17:21:59
1
300 kr
14/6 17:21:59
2
300 kr (Budbetjänt)
14/6 17:22:39
1
350 kr
14/6 17:59:27
2
400 kr
14/6 18:11:17
1
450 kr
14/6 18:12:57
1
Vinnande bud
14/6 19:09:44
2
500 kr
14/6 19:09:44
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 967 1251
Spegel
höjd: 98 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 21:11:03 | 1 | 100 kr |
13/6 20:57:27 | 2 | 150 kr |
14/6 16:27:56 | 1 | 200 kr |
14/6 16:36:15 | 2 | 300 kr |
14/6 17:21:59 | 1 | 300 kr |
14/6 17:21:59 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
14/6 17:22:39 | 1 | 350 kr |
14/6 17:59:27 | 2 | 400 kr |
14/6 18:11:17 | 1 | 450 kr |
14/6 18:12:57 | 1 | Vinnande bud |
14/6 19:09:44 | 2 | 500 kr |
14/6 19:09:44 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14